poniedziałek, 28 marca 2016

Z jakiej przyczyny na naszych stopach pojawiają się haluksy?



Występuje sporo chorób lub schorzeń, które powstają zarówno z uwarunkowań genetycznych, jak również wpływ na nie ma styl życia. Jednym z takich chorób są coraz częściej pojawiające się haluksy. Jest to zwyrodnienie stóp, przede wszystkim „popularne” pośród kobiet. Z pewnością jakiś wpływ na ich pojawianie się ma genetyka, zatem jest większe prawdopodobieństwo, iż wystąpią one u tych osób, u których rodzice również je mają. Jednakże o wiele większy wpływ na wystąpienie tego choróbska ma nasza praca, waga czy nawet buty, które nosimy. Sprawdź ten lek na haluksy.


Jakie elementy oddziaływają na nasilenie haluksów?


Haluksy w zdecydowanej większości zachodzą u kobiet. Po pierwsze, mają one o wiele słabszą konstrukcję mięśni, tkanek, czy ścięgien. Z tego powodu, nawet najmniejsze odkształcenie i wada, może rozwinąć się znacznie rychlej niż u mężczyzn. Kolejnym elementem, który sprawia, że to właśnie kobiety częściej mają „koślawego palucha” jest obuwie. Jeżeli kobiety chodzą w obuwiu na wysokich obcasach, to gigantycznie wzmaga się możliwość, iż haluksy na stopach się pojawią. Wszystko przez to, że w butach na dużych obcasach stopa jest ustawiona w sztuczny sposób, środek ciężkości jest przesunięty, stąd kości, ścięgna oraz stawy nie działają w sposób prawidłowy. Z tej przyczyny, kości przesuwają się w dziwaczny sposób oraz powodują skrzywienie. Podobnie ujemne oddziaływanie na kości czy stawy ma obuwie, które posiada ciasne czubki. One też skutkują, iż występują nieprawidłowości w strukturze stóp, pojawia się ból, a w skrajności haluks. Innymi elementami, które sprawiają, iż posiadamy haluksy to nasza waga – zbyt duża powiększa możliwość ich pojawienia się, a także zawód który wykonujemy. Jeżeli musimy dużo chodzić, to znowuż nasze stopy są zbytnio obciążone i ryzyko haluksów jest większe.


Jakim sposobem rozwijają się haluksy?


Postępowanie powiązane z występowaniem haluksów trwa zazwyczaj jakiś okres. Nie jest tak, iż budzimy się o brzasku i zobaczymy, iż na naszych stopach pojawiły się jakieś niepoprawności. W większości wypadków rozpoczyna się od bólu w naszych stopach, głównie w okolicach palców. Możemy spostrzec, iż duży palec zaczyna wykoślawiać się na zewnątrz. Na początku procesu, skrzywienie nie jest zbyt znaczne, jednakże z czasem paluch zniekształca się w sposób niezmiernie widoczny. Następuje zaczerwienienie, a następnie stan zapalny. Cała stopa ulega deformacji, przede wszystkim palce, a w dodatku, stopa staje się „rozpłaszczona”. Nie trzeba nikomu chyba wyjaśniać, iż w związku z tym, chodzenie staje się ogromnie bolesne, ciężko także dobrać należyte obuwie, a w następnej kolejności je założyć. Niewątpliwie nie jest to sytuacja wygodna i każdy wolałby jej uniknąć. Zatem aby do takiej sytuacji nie dopuścić, musimy o nasze stopy w odpowiedni sposób zadbać. Bowiem o wiele łatwiej jest zapobiegać pojawianiu się haluksów, niż je w przyszłości kurować. Pamiętajmy tym samym o tym i chodźmy w właściwym obuwiu, doglądajmy nasze stopy, wzmacniajmy ich mięśnie, stawy oraz kości, aby do deformacji oraz schorzeń nie dopuszczać. Niewątpliwie z tego powodu, unikniemy wielu niepotrzebnych kłopotów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz